Macquigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Macquigny
Komunë
noform
Pamje nga Macquigny
Vendndodhja
Macquigny is located in Franca
Macquigny
Macquigny
49°53′06″V 3°33′06″L / 49.885°V 3.5516666666667°L / 49.885; 3.5516666666667Koordinatat: 49°53′06″V 3°33′06″L / 49.885°V 3.5516666666667°L / 49.885; 3.5516666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.18 km2
Popullsia 373 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02450


Macquigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Macquigny ka një popullsi prej 373 banorë dhe sipërfaqe 20.18 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Macquigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale