Magny-la-Fosse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Magny-la-Fosse
Komunë
noform
Pamje nga Magny-la-Fosse
Vendndodhja
Magny-la-Fosse is located in Franca
Magny-la-Fosse
Magny-la-Fosse
49°56′01″V 3°16′29″L / 49.933611111111°V 3.2747222222222°L / 49.933611111111; 3.2747222222222Koordinatat: 49°56′01″V 3°16′29″L / 49.933611111111°V 3.2747222222222°L / 49.933611111111; 3.2747222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.63 km2
Popullsia 127 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02451


Magny-la-Fosse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Magny-la-Fosse ka një popullsi prej 127 banorë dhe sipërfaqe 3.63 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Magny-la-Fosse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale