Mai Kyokawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mai Kyokawa
Të dhënat personale
Emri i plotëMai Kyokawa
Data e lindjes (1993-12-28) 28 Dhjetor, 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesIbaraki, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–INAC Kobe Leonessa88(35)
Ekipi kombëtar
2012–2015Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mai Kyokawa (京川 舞 Kyokawa Mai?, lindur më 28 Dhjetor 1993) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 2 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 3 0
Gjithsej 5 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2012, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)