Maissemy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maissemy
Komunë
noform
Pamje nga Maissemy
Vendndodhja
Maissemy is located in Franca
Maissemy
Maissemy
49°53′37″V 3°11′15″L / 49.893611111111°V 3.1875°L / 49.893611111111; 3.1875Koordinatat: 49°53′37″V 3°11′15″L / 49.893611111111°V 3.1875°L / 49.893611111111; 3.1875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.17 km2
Popullsia 245 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02490
INSEE 02452


Maissemy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Maissemy ka një popullsi prej 245 banorë dhe sipërfaqe 8.17 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Maissemy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale