Maizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maizy
Komunë
noform
Pamje nga Maizy
Vendndodhja
Maizy is located in Franca
Maizy
Maizy
49°22′37″V 3°44′03″L / 49.376944444444°V 3.7341666666667°L / 49.376944444444; 3.7341666666667Koordinatat: 49°22′37″V 3°44′03″L / 49.376944444444°V 3.7341666666667°L / 49.376944444444; 3.7341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.09 km2
Popullsia 439 banorë
Dendësia 62 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02453


Maizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Maizy ka një popullsi prej 439 banorë dhe sipërfaqe 7.09 km², me një dendësi prej 62 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Maizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale