Makoto Hasebe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Makoto Hasebe
Makoto Hasebe cropped 2009.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMakoto Hasebe
Data e lindjes (1984-01-18) 18 Janar, 1984 (37 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualEintracht Frankfurt
Numri20
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2007Urawa Reds
2008–2013Wolfsburg
2013–2014Nürnberg
2014–Eintracht Frankfurt
Ekipi kombëtar
2006–Japonia95(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Makoto Hasebe (lindur më 18 janar 1984) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 95 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 6 0
2007 0 0
2008 10 0
2009 11 1
2010 10 0
2011 15 1
2012 11 0
2013 14 0
2014 6 0
2015 12 0
Gjithsej 95 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]