Malzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malzy
Komunë
noform
Pamje nga Malzy
Vendndodhja
Malzy is located in Franca
Malzy
Malzy
49°54′27″V 3°43′37″L / 49.9075°V 3.7269444444444°L / 49.9075; 3.7269444444444Koordinatat: 49°54′27″V 3°43′37″L / 49.9075°V 3.7269444444444°L / 49.9075; 3.7269444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.3 km2
Popullsia 187 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02455


Malzy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Malzy ka një popullsi prej 187 banorë dhe sipërfaqe 10.3 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Malzy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale