Mami Ueno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mami Ueno
Të dhënat personale
Emri i plotëMami Ueno
Data e lindjes (1996-09-27) 27 Shtator, 1996 (23 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–Ehime FC49(15)
Ekipi kombëtar
2017Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mami Ueno (上野 真実 Ueno Mami?, lindur më 27 Shtator 1996) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 3 0
Gjithsej 3 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)