Mami Yamaguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mami Yamaguchi
Mami Yamaguchi (22671605666) (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMami Yamaguchi
Data e lindjes (1986-08-13) 13 Gusht, 1986 (33 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2004Nippon TV Beleza25(14)
2008–2009Umeå44(7)
2010Atlanta Beat22(1)
2010Nippon TV Beleza6(3)
2011Hammarby12(0)
2012–2013Okayama Yunogo Belle11(1)
2014Nippon TV Beleza12(1)
Ekipi kombëtar
2007–2011Japonia18(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mami Yamaguchi (山口 麻美 Yamaguchi Mami?, lindur më 13 Gusht 1986) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 8 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2007 1 0
2008 0 0
2009 1 1
2010 14 5
2011 2 2
Gjithsej 18 8

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011 Japan Football Association(japonisht)