Mana Iwabuchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mana Iwabuchi
Mana Iwabuchi FIFA Women's World Cup Canada June 12th, 2015.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMana Iwabuchi
Data e lindjes (1993-03-18) 18 Mars, 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2012Nippon TV Beleza64(30)
2012–2014Hoffenheim30(10)
2014–2017Bayern Munich24(5)
2017–INAC Kobe Leonessa17(2)
Ekipi kombëtar
2010–Japonia61(20)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mana Iwabuchi (岩渕 真奈 Iwabuchi Mana?, lindur më 18 Mars 1993) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 61 ndeshje dhe ka shënuar 20 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 3 2
2011 8 0
2012 4 0
2013 5 0
2014 5 1
2015 5 1
2016 7 4
2017 6 3
2018 18 9
Gjithsej 61 20

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)