Manicamp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manicamp
Komunë
noform
Pamje nga Manicamp
Vendndodhja
Manicamp is located in Franca
Manicamp
Manicamp
49°34′19″V 3°10′12″L / 49.571944444444°V 3.17°L / 49.571944444444; 3.17Koordinatat: 49°34′19″V 3°10′12″L / 49.571944444444°V 3.17°L / 49.571944444444; 3.17
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.24 km2
Popullsia 322 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02456


Manicamp është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Manicamp ka një popullsi prej 322 banorë dhe sipërfaqe 10.24 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Manicamp – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale