Manjola Merlika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Manjola Merlika lindi me 18 gusht 197?është aktore, dubluese dhe prezantuese shqiptare.[1]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Winx ClubStela
 • Sirena e VogëlAriel
 • Sirena e Vogël: Historia e ArielitAriel
 • Hirushja 3: Loja e FatitAnastasia
 • HerkuliMegara
 • TarzaniXhejn
 • Barbi në FeritopiaDandelion
 • Barbi dhe Magjia e PegasusitPrinceshë Brieta
 • Barbi 12 Princeshat KërcimtareKourtni
 • Barbi Princesha e Ishulli të HumburTika
 • Barbi MariposaRejna
 • Bratz Yjet e MuzikësAna
 • Arçi dhe Njeriu i EgërVeronika
 • Luftëtarja e HënësSabrina
 • Harry Potter dhe Kupa e ZjarritHermiona

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]