Marcelinho Carioca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marcelinho Carioca
Të dhënat personale
Emri i plotëMarcelinho Carioca
Data e lindjes (1971-12-31) 31 Dhjetor, 1971 (48 vjeç)
Vendi i lindjesRio de Janeiro, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988-1993Flamengo
1994-1997Corinthians Paulista
1997Valencia
1998-2000Corinthians Paulista
2001Santos
2002Gamba Osaka
2003Vasco da Gama
2004Al-Nassr
2004Vasco da Gama
2005Ajaccio
2005Brasiliense
2006Corinthians Paulista
2007Santo André
Ekipi kombëtar
1998–2001Flag of Brazil.svg Brazili3(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marcelinho Carioca (lindur më 31 Dhjetor 1971) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1998 2 2
1999 0 0
2000 0 0
2001 1 0
Gjithsej 3 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]