Marcelo Leite Pereira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marcelinho
Marcelo Leite Pereira (2015).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMarcelo Leite Pereira
Data e lindjes (1987-06-22) 22 Qershor 1987 (32 vjeç)
Vendi i lindjesRio de Janeiro , Brazil
Gjatësia1,72 m (5 ft 7+12 in)
PozicioniAnësor
Informacionet për klubin
Klubi aktualCatania
Numri7
Karriera në rini
2005–2006Flamenco
2006–2007Atletico Madrid B
2007–2008Getafe B
2008Tompense
2008Ipatinga
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2009Kalamata14(6)
2009–2013Skoda Xanthi103(13)
2013–2014Baniyas11(3)
2014–Catania9(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 03:53, 28 dhjetor 2014 (UTC).
† Ndeshje (Gola).

Marcelo Leite Pereira (lindur më 22 qershor 1987) është një futbollist brazilian i cili luan me klubin italian CataniaSerie B si anësor [1].

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Brazil - Marcelinho - Profile with news, career statistics and history Soccerway, 28 dhjetor 2014

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]