Marchais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marchais
Komunë
noform
Pamje nga Marchais
Vendndodhja
Marchais is located in Franca
Marchais
Marchais
49°35′01″V 3°49′00″L / 49.583611111111°V 3.8166666666667°L / 49.583611111111; 3.8166666666667Koordinatat: 49°35′01″V 3°49′00″L / 49.583611111111°V 3.8166666666667°L / 49.583611111111; 3.8166666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.3 km2
Popullsia 393 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02457


Marchais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marchais ka një popullsi prej 393 banorë dhe sipërfaqe 15.3 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marchais (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale