Marchais-en-Brie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marchais-en-Brie
Komunë
noform
Pamje nga Marchais-en-Brie
Stema_figura
Vendndodhja
Marchais-en-Brie is located in Franca
Marchais-en-Brie
Marchais-en-Brie
48°53′02″V 3°29′02″L / 48.883888888889°V 3.4838888888889°L / 48.883888888889; 3.4838888888889Koordinatat: 48°53′02″V 3°29′02″L / 48.883888888889°V 3.4838888888889°L / 48.883888888889; 3.4838888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.78 km2
Popullsia 295 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02540
INSEE 02458


Marchais-en-Brie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marchais-en-Brie ka një popullsi prej 295 banorë dhe sipërfaqe 12.78 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marchais-en-Brie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale