Marco van Ginkel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Marco Van Ginkel
Marco van Ginkel 2013.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotë Wulfert Cornelius "Marco" van Ginkel
Data e lindjes (1992-12-01) 1 Dhjetor 1992 (25 vjeç)
Vendi i lindjes Amersfoort, Holland
Gjatësia 1.86 m (6 ft 1 in)
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Milan
Numri 21
Kariera në rini
1997-99 S.V. de Valleivogels
1999-2009 Vitesse
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2009–2013 Vitesse 97 (18)
2013–2014 Chelsea 2 (0)
2014– Milan 2 (0)
Ekipi kombëtar
2009–2011 Hollanda U-19 4 (0)
2011–2013 Hollanda U-21 20 (4)
2012– Hollanda 2 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 30 nëntor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 30 nëntor 2014

Marco Van Ginkel është një futbollist hollandez, i cili luan si mesfushor për Milanin dhe Hollandën.