Marcy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marcy
Komunë
noform
Pamje nga Marcy
Vendndodhja
Marcy is located in Franca
Marcy
Marcy
49°51′02″V 3°24′15″L / 49.850555555556°V 3.4041666666667°L / 49.850555555556; 3.4041666666667Koordinatat: 49°51′02″V 3°24′15″L / 49.850555555556°V 3.4041666666667°L / 49.850555555556; 3.4041666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.3 km2
Popullsia 176 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02720
INSEE 02459
Faqja Zyrtare http://www.conseil-general.com/local/mairies-villes-communes/mairie-marcy-02720.htm


Marcy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marcy ka një popullsi prej 176 banorë dhe sipërfaqe 7.3 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marcy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale