Marcy-sous-Marle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marcy-sous-Marle
Komunë
noform
Pamje nga Marcy-sous-Marle
Vendndodhja
Marcy-sous-Marle is located in Franca
Marcy-sous-Marle
Marcy-sous-Marle
49°44′20″V 3°44′11″L / 49.738888888889°V 3.7363888888889°L / 49.738888888889; 3.7363888888889Koordinatat: 49°44′20″V 3°44′11″L / 49.738888888889°V 3.7363888888889°L / 49.738888888889; 3.7363888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.39 km2
Popullsia 211 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02460


Marcy-sous-Marle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marcy-sous-Marle ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 4.39 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marcy-sous-Marle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale