Marest-Dampcourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marest-Dampcourt
Komunë
noform
Pamje nga Marest-Dampcourt
Vendndodhja
Marest-Dampcourt is located in Franca
Marest-Dampcourt
Marest-Dampcourt
49°36′00″V 3°09′05″L / 49.6°V 3.1513888888889°L / 49.6; 3.1513888888889Koordinatat: 49°36′00″V 3°09′05″L / 49.6°V 3.1513888888889°L / 49.6; 3.1513888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.35 km2
Popullsia 349 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02461


Marest-Dampcourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marest-Dampcourt ka një popullsi prej 349 banorë dhe sipërfaqe 8.35 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marest-Dampcourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale