Mareuil-en-Dôle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mareuil-en-Dôle
Komunë
noform
Pamje nga Mareuil-en-Dôle
Vendndodhja
Mareuil-en-Dôle is located in Franca
Mareuil-en-Dôle
Mareuil-en-Dôle
49°14′27″V 3°33′24″L / 49.240833333333°V 3.5566666666667°L / 49.240833333333; 3.5566666666667Koordinatat: 49°14′27″V 3°33′24″L / 49.240833333333°V 3.5566666666667°L / 49.240833333333; 3.5566666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.81 km2
Popullsia 268 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02462


Mareuil-en-Dôle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mareuil-en-Dôle ka një popullsi prej 268 banorë dhe sipërfaqe 8.81 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mareuil-en-Dôle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale