Marfontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marfontaine
Komunë
noform
Pamje nga Marfontaine
Vendndodhja
Marfontaine is located in Franca
Marfontaine
Marfontaine
49°48′14″V 3°46′11″L / 49.803888888889°V 3.7697222222222°L / 49.803888888889; 3.7697222222222Koordinatat: 49°48′14″V 3°46′11″L / 49.803888888889°V 3.7697222222222°L / 49.803888888889; 3.7697222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.21 km2
Popullsia 77 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02463


Marfontaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marfontaine ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 9.21 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marfontaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale