Mari Kawamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mari Kawamura
Të dhënat personale
Emri i plotëMari Kawamura
Data e lindjes (1988-12-19) 19 Dhjetor, 1988 (31 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2013Fukuoka J. Anclas122(100)
2013–2015JEF United Chiba66(9)
Ekipi kombëtar
2013Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mari Kawamura (川村 真理 Kawamura Mari?, lindur më 19 Dhjetor 1988) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013 Japan Football Association(japonisht)