Marigny-en-Orxois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marigny-en-Orxois
Komunë
noform
Pamje nga Marigny-en-Orxois
Stema_figura
Vendndodhja
Marigny-en-Orxois is located in Franca
Marigny-en-Orxois
Marigny-en-Orxois
49°03′38″V 3°13′37″L / 49.060555555556°V 3.2269444444444°L / 49.060555555556; 3.2269444444444Koordinatat: 49°03′38″V 3°13′37″L / 49.060555555556°V 3.2269444444444°L / 49.060555555556; 3.2269444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.56 km2
Popullsia 473 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02465


Marigny-en-Orxois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marigny-en-Orxois ka një popullsi prej 473 banorë dhe sipërfaqe 15.56 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marigny-en-Orxois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale