Marizy-Saint-Mard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marizy-Saint-Mard
Komunë
noform
Pamje nga Marizy-Saint-Mard
Vendndodhja
Marizy-Saint-Mard is located in Franca
Marizy-Saint-Mard
Marizy-Saint-Mard
49°10′51″V 3°13′27″L / 49.180833333333°V 3.2241666666667°L / 49.180833333333; 3.2241666666667Koordinatat: 49°10′51″V 3°13′27″L / 49.180833333333°V 3.2241666666667°L / 49.180833333333; 3.2241666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.54 km2
Popullsia 53 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02470
INSEE 02467


Marizy-Saint-Mard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marizy-Saint-Mard ka një popullsi prej 53 banorë dhe sipërfaqe 4.54 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marizy-Saint-Mard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale