Marizy-Sainte-Geneviève

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marizy-Sainte-Geneviève
Komunë
noform
Pamje nga Marizy-Sainte-Geneviève
Vendndodhja
Marizy-Sainte-Geneviève is located in Franca
Marizy-Sainte-Geneviève
Marizy-Sainte-Geneviève
49°10′58″V 3°12′07″L / 49.182777777778°V 3.2019444444444°L / 49.182777777778; 3.2019444444444Koordinatat: 49°10′58″V 3°12′07″L / 49.182777777778°V 3.2019444444444°L / 49.182777777778; 3.2019444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.71 km2
Popullsia 130 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02470
INSEE 02466


Marizy-Sainte-Geneviève është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marizy-Sainte-Geneviève ka një popullsi prej 130 banorë dhe sipërfaqe 7.71 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marizy-Sainte-Geneviève – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale