Marjorie Margolies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marjorie Margolies-Mezvinsky
MarjorieMargolies-Mezvinsky2.jpg
Lindi më (1942-06-21)21 Qershor, 1942
Vendlindja Filadelfia, SHBA
Nënshtetësia Amerikane
Arsimimi Universiteti i Pensilvanisë
Profesioni gazetare, akademike dhe politikane

Marjorie Margolies-Mezvinsky ( /ˈmɑrəri mɑrˈɡlz/[1]; e lindur më 21 qershor, 1942) është një gazetare, akademike dhe politikane nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Marjorie Margolies-Mezvinsky lindi më 21 qershor 1942, në Filadelfia. Margolies ka studiuar në Universitetin i Pensilvanisë.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "NLS/BPH: Other Writings, Say How? A Pronunciation Guide to Names of Public Figures". Loc.gov. Marrë më 2010-08-01. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]