Marle, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marle
Komunë
noform
Pamje nga Marle
Stema_figura
Vendndodhja
Marle is located in Franca
Marle
Marle
49°44′24″V 3°46′17″L / 49.74°V 3.7713888888889°L / 49.74; 3.7713888888889Koordinatat: 49°44′24″V 3°46′17″L / 49.74°V 3.7713888888889°L / 49.74; 3.7713888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.79 km2
Popullsia 2331 banorë
Dendësia 169 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02468


Marle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marle ka një popullsi prej 2331 banorë dhe sipërfaqe 13.79 km², me një dendësi prej 169 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marle (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale