Marlene Favela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Marlene Favela (emri i plotë Silvia Marlene Favela Meraz) lindi me 5 gusht, 1976Santiago Papasquiaro, Durango, Meksiko) është një aktore meksikane. Ajo është e gjatë 1,76 m. Ajo studioj në "Centro de Educación Artística de Televisa" në qytetin e Meksikos, dhe është gjithashtu modele e famshme. Ajo ka për motër Laura del Carmen (l. 1970), Mabel (l. 1971), Alain (vdekur), dhe Deborah (l. 1991), ka edhe një gjysmë vëlla Alejandro (l. 1969). Ndër telenovelat e sukseshme të saj është Zorro duke luajtur me aktorin Christian Meier. Marlene pëlqen të shkoj në Çikago që të vizitoj familjen e saj.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]