Jump to content

Velo de novia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Velo de novia (Velloja e nuses) është një telenovelë meksikane e prodhuar nga Juan Osorio për Televisa në vitin 2003. Ka si protagonistë Susana Gonzalez dhe Eduardo Santamarina.

Premiera e saj ishte me 30 qershor 2003 dhe zgjati me 100 seri deri 2 janar 2004. Në Shqipëri i transmetua nga Vizion Plus.

Këngët shoqëruese ishin në fillim "De Corazón A Corazón" nga Darina dhe pastaj "Más Que Tu Amigo" nga Marco Antonio Solís.

Version i ri i filmit ne vitin 1971 Velo de novia.

Aktorët :[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Prodhimi :[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]