Marly-Gomont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marly-Gomont
Komunë
noform
Pamje nga Marly-Gomont
Stema_figura
Vendndodhja
Marly-Gomont is located in Franca
Marly-Gomont
Marly-Gomont
49°54′16″V 3°47′18″L / 49.904444444444°V 3.7883333333333°L / 49.904444444444; 3.7883333333333Koordinatat: 49°54′16″V 3°47′18″L / 49.904444444444°V 3.7883333333333°L / 49.904444444444; 3.7883333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.91 km2
Popullsia 445 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02469


Marly-Gomont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Marly-Gomont ka një popullsi prej 445 banorë dhe sipërfaqe 12.91 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marly-Gomont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale