Marova (këngë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Marova"
Këngë nga Filloreta Raçi (Fifi)
Publikimi 17 nëntor 2019
Formati Digital Download, streaming
Gjatësia 3:17
Tekstshkrues Fifi
Producer Fifi, Kledi Bahiti
Kronologjia e këngëve

"Shqipe"
(2019)
"Marova"
(2019)
"Qaj"
(2020)

Music video
"Marova"YouTube

"Marova" është një këngë e realizuar nga këngëtarja dhe kantautorja shqiptare e Kosovës Filloreta Raçi (Fifi). Kënga u publikua si një teke përmes Onima nën licencën ekskluzive nga Threedots Productions.[1][2] Është shkruar nga vetë ajo dhe është kompozuar për pjesëmarrjen e saj në Kënga Magjike 2019.[3][4][5]

Fifi performoi këngën për herë të parë në edicionin e 21-të të Kënga Magjike më 17 nëntor 2019.[6] Kënga përfundoi e dyta në finalen e madhe të Kënga Magjike 2019 me 1152 pikë që përbën pozicionin e saj më të lartë në konkurs pas tri pjesëmarrjeve radhazi.[7]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Fifi - Marova (Kenga Magjike 2019) | Official Music Video". YouTube. 17 nëntor 2018. Marrë më 10 dhjetor 2019. Note: Open description for credits.
  2. ^ "Marova by Fifi on Apple Music". music.apple.com (në anglisht). Apple Music.
  3. ^ "Fifi: S'na ka ardh' kismeti, por e gjeni në Instagramin tim..." kengamagjike.com. Kënga Magjike. 17 nëntor 2019. Marrë më 10 dhjetor 2019.
  4. ^ "Fifi vjen sërish me baladë në "Kënga Magjike 2019"". telegrafi.com. 17 nëntor 2019. Marrë më 10 dhjetor 2019.
  5. ^ "Fifi prezanton baladën "Marova" në "Këngën Magjike 2019"". gazetaexpress.com. 18 nëntor 2019. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 dhjetor 2019. Marrë më 10 dhjetor 2019.
  6. ^ "Fifi prezanton baladën "Marova" në "Këngën Magjike 2019"". gazetaexpress.com. 18 nëntor 2019. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 dhjetor 2019. Marrë më 10 dhjetor 2019.
  7. ^ "Eneda Tarifa, fituesja e Kënga Magjike". TV Klan. 7 dhjetor 2019. Marrë më 10 dhjetor 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]