Martigny-Courpierre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Martigny-Courpierre
Komunë
noform
Pamje nga Martigny-Courpierre
Vendndodhja
Martigny-Courpierre is located in Franca
Martigny-Courpierre
Martigny-Courpierre
49°29′24″V 3°40′47″L / 49.49°V 3.6797222222222°L / 49.49; 3.6797222222222Koordinatat: 49°29′24″V 3°40′47″L / 49.49°V 3.6797222222222°L / 49.49; 3.6797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.46 km2
Popullsia 119 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02471


Martigny-Courpierre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Martigny-Courpierre ka një popullsi prej 119 banorë dhe sipërfaqe 4.46 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Martigny-Courpierre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale