Martolca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Martolca
Fshat
noform
Vendndodhja
Martolca is located in Maqedonia e Veriut
Martolca
Martolca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 282 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1414
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 34′ 02″ Veri

21° 39′ 14″ Lindje

Popullsia 180 banorë (2002)