Masaaki Mori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masaaki Mori
Të dhënat personale
Emri i plotëMasaaki Mori
Data e lindjes (1961-07-12) 12 Korrik, 1961 (59 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984–1992Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1988–1989Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masaaki Mori (lindur më 12 Korrik 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 1 0
1989 7 0
Gjithsej 8 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]