Masafumi Yokoyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masafumi Yokoyama
Të dhënat personale
Emri i plotëMasafumi Yokoyama
Data e lindjes (1956-04-10) 10 Prill, 1956 (65 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1975–?Nippon Steel
Ekipi kombëtar
1979–1984Japonia31(10)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masafumi Yokoyama (lindur më 10 Prill 1956) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 31 ndeshje dhe ka shënuar 10 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 1 0
1980 12 2
1981 9 6
1982 1 0
1983 7 2
1984 1 0
Gjithsej 31 10

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]