Masaki Yokotani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masaki Yokotani
Të dhënat personale
Emri i plotëMasaki Yokotani
Data e lindjes (1952-05-10) 10 Maj, 1952 (69 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1975–1983Hitachi
1984–1986All Nippon Airways
Ekipi kombëtar
1974–1977Japonia20(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masaki Yokotani (lindur më 10 Maj 1952) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1974 1 0
1975 10 0
1976 6 0
1977 3 0
Gjithsej 20 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]