Masanobu Izumi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masanobu Izumi
Të dhënat personale
Emri i plotëMasanobu Izumi
Data e lindjes (1944-04-08) 8 Prill, 1944 (77 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1967–1976Toyota Motors
Ekipi kombëtar
1965Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masanobu Izumi (lindur më 8 Prill 1944) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1965 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]