Mathías Cardaccio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mathías Cardaccio
Cardacio.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëMathías Adolfo Cardaccio Alaguich
Data e lindjes (1987-10-02) 2 Tetor 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesMontevideo, Uruguaji
Gjatësia1,76 m (5 ft 9+12 in)[1]
PozicioniMidfielder
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2008Nacional25(1)
2008–2009Milan1(0)
2010Banfield13(0)
2010–2011Atlante19(1)
2012Londrina0(0)
2012–2013Asteras Tripoli7(0)
2013Colo-Colo0(0)
2013Colo-Colo B4(2)
Ekipi kombëtar
2007Uruguay U208(0)
2008Uruguay1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 2 April 2013.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 3 May 2009

Mathías Cardaccio (lindur më 2 tetor 1987 në Montevideo) është futbollist uruguaian. Luan si mesfushor kreativ dhe posedon gjuajtje të fortë nga distanca dhe e ka përshkruar veten e tij të ngjashëm me Andrea Pirlo. Më 29 gusht 2009, Milani ka përfunduar kontrate me Mathias Cardaccio the Tabare Viudez duke pare se nuk arrinin ti përshtaten lojës Italinë, duke u uruar sukses ne te ardhmen.

Cardaccio morri pjesë në U-20 Kupën Botërore me Uruguain. Cardaccio luajti për Nacional Montevideo për një sezon, kur pastaj nënshkroi me Milanin një kontratë 4 vjeçare.

Cardacio pati debutimin e tij për Milan ne humbjen 1-2 ndaj S.S. Lazio në kupën e Italisë më 3 dhjetor 2008. Cardacio pati debutimin e tij në Seria A në fitoren 3-0 të Milanit ndaj Palermos.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.asterastripolis.gr/roster/matias-kardasio/