Mathieu Flamini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mathieu Flamini
Mathieu Flamini – A.C. Milan.jpg
Flamini në stërvitje me Milanin në vitin 2012.
Të dhënat personale
Emri i plotëMathieu Flamini
Data e lindjes (1984-03-07) 7 Mars 1984 (37 vjeç)
Vendi i lindjesMarseille, Franca
Gjatësia1.78 m (5 ft 10 in)[1]
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualArsenal
Karriera në rini
2001–2003Marseille
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2004Marseille14(0)
2004–2008Arsenal102(7)
2008–2013Milan96(7)
2013–Arsenal0(0)
Ekipi kombëtar
2004–2005Franca U218(1)
2007–2008Franca3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 12 maj 2013.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 10 shtator 2008

Mathieu Flamini (lindur më 7 Mars, 1984Marsej) është futbollist françez që momentalisht luan me A.C. Milanin. Pozicioni i tij natyral është mesfushor mbrojtës, por mund të luajë edhe si mbrojtës.

Kariera me Klubet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Olympique de Marseille[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arsenal[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni 2004–05[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni 2005–06[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni 2006-07[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni 2007-08[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

AC Milan[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Mathieu Flamini - AC Milan player profile. A.C. Milan.