Mauregny-en-Haye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mauregny-en-Haye
Komunë
noform
Pamje nga Mauregny-en-Haye
Vendndodhja
Mauregny-en-Haye is located in Franca
Mauregny-en-Haye
Mauregny-en-Haye
49°31′51″V 3°47′40″L / 49.530833333333°V 3.7944444444444°L / 49.530833333333; 3.7944444444444Koordinatat: 49°31′51″V 3°47′40″L / 49.530833333333°V 3.7944444444444°L / 49.530833333333; 3.7944444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.46 km2
Popullsia 443 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02820
INSEE 02472


Mauregny-en-Haye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mauregny-en-Haye ka një popullsi prej 443 banorë dhe sipërfaqe 10.46 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mauregny-en-Haye – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale