Mayot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mayot
Komunë
noform
Pamje nga Mayot
Vendndodhja
Mayot is located in Franca
Mayot
Mayot
49°42′14″V 3°23′05″L / 49.703888888889°V 3.3847222222222°L / 49.703888888889; 3.3847222222222Koordinatat: 49°42′14″V 3°23′05″L / 49.703888888889°V 3.3847222222222°L / 49.703888888889; 3.3847222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.42 km2
Popullsia 199 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02473


Mayot është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mayot ka një popullsi prej 199 banorë dhe sipërfaqe 3.42 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mayot – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale