Mayumi Omatsu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mayumi Omatsu
Të dhënat personale
Emri i plotëMayumi Omatsu
Data e lindjes (1970-07-12) 12 Korrik, 1970 (51 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
????–1998Nikko Securities Dream Ladies
1999OKI FC Winds
Ekipi kombëtar
1997–1999Japonia12(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mayumi Omatsu (大松 真由美 Ōmatsu Mayumi?, lindur më 12 Korrik 1970) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 6 1
1998 5 0
1999 1 0
Gjithsej 12 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]