Mazinho Oliveira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazinho Oliveira
Të dhënat personale
Emri i plotëMazinho Oliveira
Data e lindjes (1965-12-26) 26 Dhjetor, 1965 (55 vjeç)
Vendi i lindjesGuarujá, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1988Santos
1989Atlético Paranaense
1990-1991Bragantino
1991-1993Bayern Munich
1993-1994Internacional
1994Bayern Munich
1995Flamengo
1995-1999Kashima Antlers
2000Kawasaki Frontale
2001Bragantino
Ekipi kombëtar
1990–1991Flag of Brazil.svg Brazili10(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mazinho Oliveira (lindur më 26 Dhjetor 1965) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 10 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1990 1 0
1991 9 2
Gjithsej 10 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]