Mazuby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazuby
Komunë
Stema_figura
Emblema
Vendndodhja
Mazuby is located in Franca
Mazuby
Mazuby
42°44′35″V 2°28′29″L / 42.743°V 2.4747°L / 42.743; 2.4747Koordinatat: 42°44′35″V 2°28′29″L / 42.743°V 2.4747°L / 42.743; 2.4747
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Oksitania
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Haute-Vallée de l'Aude
Kryetari Francis Savy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.96 km2
Lartësia Min. 749 m
Max. 1,933 m m (m.n.d.)
Popullsia 25 banorë
Dendësia 2.8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11140
INSEE 11229


Mazuby është komunëdepartamentin Aude në jug të Francës.

Population[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
196277—    
196872−6.5%
197551−29.2%
198241−19.6%
199035−14.6%
199925−28.6%
200825+0.0%
201325+0.0%
201525+0.0%