McGrath, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
McGrath, Alaska
Anglisht : McGrath
qytet
Vendndodhja
McGrath, Alaska is located in SHBA Alaska
McGrath, Alaska
McGrath, Alaska

Koordinatat: 62°57′7″V 155°34′38″P / 62.95194°V 155.57722°P / 62.95194; -155.57722

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Yukon-Koyukuk
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 141.4 km2
 •  tokësore 126.6 km2
 •  ujore 14.8 km2
Lartësia 101 m (m.n.d.)
Popullsia 346 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi June 3, 1975[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99627
Prefiksi 907
Koordinatat 62° 57′ 7″ Veri

155° 34′ 38″ Perëndim

McGrath, Alaska (McGrath) është një qytet në qarkun Yukon-Koyukukshtetit federal Alaska, SHBA. Në McGrath, Alaska jetojnë 346 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 141.4 km2 (54.6 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 101 m (331 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 95. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: McGrath, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale