MediaWiki diskutim:Sitenotice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen e sistemit Sitenotice. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

fshihe[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello, good news! Thanks to FreedomFighterSparrow and Brion, unregistered users can now hide the sitenotice again. Previously, they were forced to see it continuously.

In all cases, please use the sitenotice with care, and keep in mind that occasional visitors see sitenotices on all their visits, if they visit less than once a month or they don't click "dismiss" and save a cookie. Nemo 24 mars 2015 16:43 (CET)

E shëmtuar![Redakto nëpërmjet kodit]

Mendoj se është shumë e shëmtuar kjo ngjyra e kuqe. Ajo e shkuara përshtatej më mirë me ngjyrat e wikit dhe binte mjaftueshëm në sy. Pastaj, mendoj se gjerësia (në kuptimin kokë-fund) duhet të jetë pak më e vogël. Pra që teksi që flet për faqen e FB të afrohet nja dy rreshta më poshtë që të mos ketë një distancë aq të madhe.-- Mr. Pseudo diskuto 4 prill 2015 14:44 (CEST)

"Aktivizoje te parapëlqimet (në fund të faqes)"[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi User:Klein Muçi,

Thanks a lot for putting up a banner that invites people to use Content Translation! I am a member of the team that develops it, and it means a lot to us that you are using it and promoting it.

I suspect that there is a mistake in the text. It says: "Aktivizoje te parapëlqimet (në fund të faqes)", and there is a link to the beta features section.

Now it is no longer defined as beta, and it is shown at the "Appearance" section of the preferences ("Pamja").

Can you please correct the text?

Thank you! --Amir E. Aharoni (WMF) (diskutimet) 31 tetor 2019 12:27 (CET)

@Aaharoni-WMF, thank you for creating it! :) I suspect the tool comes pre-activated now, no? If that is the case, I may be able to remove that line altogether as we want to make it seem as easy as possible for the users to use it. - Klein Muçi (diskutimet) 31 tetor 2019 14:38 (CET)
Yes, it's indeed enabled by default in the preferences. However, note that it's available only to logged-in users. --Amir E. Aharoni (WMF) (diskutimet) 1 nëntor 2019 08:40 (CET)
@Aaharoni-WMF, okay then. It has been taken care of. :) - Klein Muçi (diskutimet) 1 nëntor 2019 14:40 (CET)