Megumi Takase

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Megumi Takase
Të dhënat personale
Emri i plotëMegumi Takase
Data e lindjes (1990-11-10) 10 Nëntor, 1990 (29 vjeç)
Vendi i lindjesHokkaido, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–INAC Kobe Leonessa181(92)
Ekipi kombëtar
2010–2016Japonia61(9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Megumi Takase (高瀬 愛実 Takase Magumi?, lindur më 10 Nëntor 1990) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 61 ndeshje dhe ka shënuar 9 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 12 4
2011 7 0
2012 10 1
2013 6 0
2014 17 4
2015 6 0
2016 3 0
Gjithsej 61 9

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)