Mehmet Delia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
MehmetDeliaRadisheva.jpg

Mehmet Delia (1891 - 1945 i njohur edhe si Mehmeti i Vogël ishte një luftëtar i shquar për liri dhe çështje kombëtare, nga Radisheva e Drenicës. [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Mehmet Delia (Radisheva)