Jump to content

Meir Jix'hak Halevi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Meir Yitzhak Halevi

Meir Yitzhak Halevi (Hebraisht: מאיר יצחק-הלוי) lindi më 1953 në Jeruzalem dhe është me prejardhje jemene, pasi që gjyshi i tij ishte rabin i Jemenit. Ai është politikanë izraelitë dhe kryetari i 8-të i Eilatit.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Kubovich, Yaniv; Zarchin, Tomer (21 nëntor 2010). "Eilat mayor knew of assault allegations against Bar-Lev". Haaretz. Marrë më 8 korrik 2011. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)